3D Ölçüm

Tekneniz için üreteceğimiz ürünleri, üç boyutlu ölçüm cihazı ile, teknenin üzerinden aldığımız ölçülere göre imal ediyoruz.

Ölçüm: Tekne üzerinde, 3 boyutlu ölçüm makinesi ile yüzeyin şekli ölçülür. 

Modelleme:  Üç boyutlu ölçümü alınan yüzey, bilgisayar ortamında modellenir. Artık bilgisayarın üzerindeki, gerçek tekneye ait olan ölçülerdir. Bu model sayesinde tersaneler, kendi teknelerinin üzerindeki deformasyonları, ve ölçü kaçıklıklarını, kendi bilgisayarlarından görebilirler.

Jig:  Modellemesi tamamlanan yüzey, Bilgin'in atölyesinde yeniden yaratılır. 

İmalat: Teknenin yüzeyinin birebir kopyası atölyeye taşındığı için, artık usta, sanki teknenin üzerindeymiş gibi imalatını yapabilir. Ustanın tekne yerine, atölyenin kontrollü ortamında çalışıyor olması, ürünün kalitesinin artmasına ve üretim süresinin düşmesine neden olur. 

Polisaj: Ürünlerin tesviye ve polisajlarının, tekne yerine atölyede yapılıyor olmaları, polisaj kalitesinin artmasını sağlamaktadır.

Montaj: Üç boyutlu ölçüm teknolojisi, hataların minimize olmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, tersaneler alacakları ürünü, bilgisayar ortamında gördükleri için, re-work azalmaktadır. 

Üç Boyutlu Ölçüm Teknolojisinin Avantajları:
1) Üretimin tamamı, atölyede gerçekleştiği için, Bilgin diğer ekiplerin çalışmasına engel olmaz. 
2) Ürünler daha hassas üretilirler. 
3) Sadece yüzey değil, ama aynı zamanda yüzeyin altındaki braketler de ölçüldüğü için, montaj hataları oluşmaz. 4) Tesviye ve polisajın atölyede yapılıyor olması kaliteyi artırır. 
5) Tekne üzerindeki  asimetrisinden kaynaklanacak olan sorunlar üretim başlamadan belli olur. Bu sorunlara en başından çözüm üretiliyor olması, re-work'un azalmasını sağlar.  

Mesaj Gönderin

Hizmetlerimiz ve Ürünlerimiz ile ilgileniyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.